MLT-PSE902 Pnömatik Fiş-Priz Anahtar Dayanıklığı Test C.

(4 çalışma istasyonu)

Ürün Bilgileri:

Bu test cihazının tasarımı TS EN 61058-1, TS IEC 60884-1 ve TS 4915 EN 60669-1 standartlarına uygundur; ev eşyaları ve diğer benzer sabit elektrikli araçlara ait anahtarların kapasite testlerinde ve normal kullanım koşulları altındaki ömür testlerinde kullanılabilir. Anahtarın normal kullanım koşulları altında ortaya çıkabilecek mekanik veya elektriksel hasarlana dayanabilip dayanamayacağını ve yapışma, uzun süreli kapanma ve bağlantı kesilmesi gibi olaylar yaşanıp yaşanmayacağını test etmek için kullanılır; aşırı aşınma ve diğer zararlı sonuçların ortaya çıkıp çıkmayacağı incelenebilir. Anahtar mekanik ömür ve elektriksel ömür sağlamlık testlerinde kullanılan özel bir cihazdır.

Ekipman; basmalı anahtarlar, kalıcı konumlu anahtarlar, basmalı ve çekmeli anahtarlar ile prizler üzerinde ömür testleri yapabilmektedir. Yüklü testler için yüklere (rezistif, endüktif ve kapasitif) ve kontrol sistemine sahiptir.

Cihaz güzel bir görünüme sahip olacak şekilde püskürtme uygulaması yapılmış çelik ve kumlama yapılmış alüminyum çerçeveye sahiptir. Pnömatik tahrik, 7 inç renkli dokunmatik ekran, ergonomik yapı, güçlü dijital kapasite, PLC kontrol sistemi, ayarlanabilir test sayısı, akım geçme süresi, kapalı kalma süresi ve yük değerleri ve kullanıcının elle işletim yöntemini seçebilmesi gibi birçok özelliğe sahiptir. 4 istasyonu bulunmaktadır. İstasyon 1 ve 2 anahtar testleri için (kalıcı konumlu anahtarlar ve düğmeli anahtarlar için), İstasyon 3 ve 4 ise fiş ve priz testlerinde kullanılır. Anahtarın yapışma nedeniyle bağlantıyı kesmesi halinde bir hata alarmı verilir ve ilgili deneylerin sayısı kaydedilir; gerekli test sayısına erişildiğinde alarm verilir. Alarm verildiğinde ise test otomatik şekilde durdurulur. Kullanımı kolay, görünümü ise göz alıcı olan bu eksiksiz makine; ilgili ev eşyalarının güvenlik performansı üzerinde testler yürüten kalite muayene birimleri, ARGE kuruluşları için olmazsa olmaz bir laboratuvar cihazıdır.

Ana teknik parametreler ve işletme ortamı:

Unsur Parametreler
Güç kaynağı AC220V, 50Hz or 110V, 60Hz
İstasyon 4 istasyonu bulunmaktadır. İstasyon 1 ve 2 anahtar testleri için (kalıcı konumlu anahtarlar ve düğmeli anahtarlar için), İstasyon 3 ve 4 ise fiş ve priz testlerinde kullanılır.
İşletme arayüzü 7 inç renkli LCD dokunmatik ekran
Tahrik yöntemi Pnömatik, 5 ~ 8 kg/cm2
Kontrol sistemleri PLC Kontrolü
Ayarlanabilen test sayısı 0~999999s,ayarlanabilir
Test sayısı Mevcut deneme sayısının gösterilmesi
Cihazın açık olduğu süre 0~99.9s,ayarlanabilir
Cihazın kapalı olduğu süre 0~99.9s,ayarlanabilir
Hareket süresi Mekanik ayarlama, silindirlerin azami strok konumuna alınması
Test hızı Ayarlanabilir vana, çevrim başına yaklaşık 0.2 s
Atmosfer basıncı 80~106kpa
Ortam sıcaklığı 5~40°C
Bağıl Nem % (20 ~ 90) bağıl nem
Çalışma yeri Şiddetli sallanma, titreşim, elektromanyetik girişim veya toz, patlayıcı ve aşındırıcı olmayan gazlar bulunmamalı; ısı dağılımı iyi olmalıdır.
Ebat L*W*H=1180*750*750mm,120kg

 

 

MLT-PSE902 Pnömatik Fiş-Priz Anahtar Dayanıklığı Test C.