MLT-SPS903 Anahtar ve Fiş-Priz Dayanıklığı Test Cihazı

Ürün Bilgileri:

Bu cihaz, TS IEC 60884-1 (Şekil 16) Madde 20 ve 21 ile TS EN 61058-1 şartlarına uygundur. Ev eşyaları ve benzer sabit elektrikli cihazlara ait anahtarlara yönelik normal kullanımda ömür testlerinde ve açma kapama kapasitesi testlerinde kullanılır. Bunun yanında priz ve fişlerin kırılma hacmi ile normal kullanım koşulları altında ömür testlerinde ve mekanik hareketlilik testlerinde kullanılabilir. Testin amacı, anahtar, fiş veya prizlerin normal kullanım koşulları altında ortaya çıkabilen mekanik hasarlara veya elektriksel arızalara dayanıklılığını ortaya koymaktır. Kontak yapışması gerçekleşmesi veya uzun süre kapalı veya açık kalma durumunun gerçekleşmesi, numunenin aşırı hasar gördüğüne dair bir işaret olarak kabul edilir.

Ekipman, 32 amperden düşük anma akım altında basmalı düğmeli anahtarlar, mafsallı anahtar, itmeli-çekmeli anahtar ve benzeri anahtarlar için uygundur.  Yük kutusuna bağlandığında yüklü testlerde de kullanılabilir.

Cihaz; alüminyum alaşımı raflar, paslanmaz çelik yalıtım plakası, tahrik sağlayan bir servo motor, küresel vida, 7 inç çok renkli dokunmatik ekran, PLC kontrolü ve test parametrelerinin ayarlanabilmesi gibi birçok özelliğe sahiptir. Test sayısı, bağlantı süresi, test hızı ve dönme açısı ayarlanabilir. Ekipman numune üzerindeki akımı gösterebilmektedir. Altı adet çalışma istasyonu bulunmaktadır. Doğrusal anahtar testi veya fiş ve priz testi için üç adet, döner anahtar testi için üç adet istasyon bulunmaktadır. Anahtar, yapışma veya arıza nedeniyle ardı ardına açılıp kapatılamadığında hata alarmı verilir ve test sayısı kaydedilir. Alarm verildiğinde testler otomatik olarak durdurulur. 


Spesifikasyonlar:

Unsur Parametreler
Güç Kaynağı AC 220V±10%/50Hz
Çalışma istasyonu 6 istasyon, doğrusal anahtar için üç adet ve döner anahtar testi için üç adet
İşletme arayüzü 7 inç çok renkli dokunmatik ekran
Tahrik yöntemi Servo motoru + küresel dişli
Kontrol sistemi PLC kontrolü
Test sayısı 0~999999. ayarlanabilir
Bağlantı süresi 0~99.9s. ayarlanabilir
Kapanma süresi 0~99.9s,ayarlanabilir
Test kapsamı Doğrusal: -40 ~ 110 mm, ayarlanabilir. Dönüş: 0 ~ 360 °, ayarlanabilir.
Test hızı Doğrusal: 0 - 100 mm/s, ayarlanabilir Dönüş: 0 ~ 90 °/s, ayarlanabilir.
Atmosfer basıncı 80~106kpa
Ortam sıcaklığı 5~40°C
Bağıl nem % (20 - 90) bağıl nem
Kullanım yeri Şiddetli sallantı bulunmamalıdır.Elektromanyetik girişim veya toz bulunmamalıdır.Patlayıcı veya aşındırıcı gaz bulunmamalıdır.Isı dağılımı iyi olmalıdır.
Ebatlar ve ağırlık L*W*H=960*600*600mm,150kg

MLT-SPS903 Anahtar ve Fiş-Priz Dayanıklığı Test Cihazı