MLT-VS3 Vakumlu Anahtar Ömrü Test Makinesi

Ürün Bilgileri:

Bu test cihazının tasarımı TS EN 61058-1 ve TS 4915 EN 60669-1 standartlarına uygundur; ev eşyaları ve diğer benzer sabit elektrikli araçlara ait anahtarların kapasite testlerinde ve normal kullanım koşulları altındaki ömür testlerinde kullanılabilir. Anahtarın normal kullanım koşulları altında ortaya çıkabilecek mekanik veya elektriksel hasarlana dayanabilip dayanamayacağını ve yapışma, uzun süreli kapanma ve bağlantı kesilmesi gibi olaylar yaşanıp yaşanmayacağını test etmek için kullanılır; aşırı aşınma ve diğer zararlı sonuçların ortaya çıkıp çıkmayacağı incelenebilir. Düğmeli anahtar ve kalıcı konumlu anahtarların düz mafsallı anahtar testlerine uygundur; güç için pnömatik parçalar bulunmaktadır; başlangıçtan bitişe hareketi ayarlanabilir; test edilen anahtarın kırılma kapasitesi ve ömür performansı değerlendirilebilir.

Hareket süresinin öncesi ve sonrası ayarlanabilir; bu sayede kırılma kapasitesi ve ömür performansı değerlendirilebilir.

Bu test makinesi; gaz kaynağının kontrolünde kullanılan elektromanyetik vanaya, karşılıklı hareket sağlayan hava tüplü tahrik sıkıştırma çubuğuna sahip olduğundan güvenli, sağlam ve güvenilirdir, ayarlama gerektirmez. Anahtarın yapışma nedeniyle bağlantıyı kesmesi halinde bir hata alarmı verilir ve ilgili deneylerin sayısı kaydedilir; gerekli test sayısına erişildiğinde alarm verilir. Alarm verildiğinde ise test otomatik şekilde durdurulur. 

Kullanımı kolay, görünümü ise göz alıcı olan bu eksiksiz makine; ilgili ev eşyalarının güvenlik performansı üzerinde testler yürüten kalite muayene birimleri, ARGE kuruluşları için olmazsa olmaz bir laboratuvar cihazıdır.


Teknik Parametreler:

Unsur Parametreler
Güç Kaynağı AC 220V±10%/50Hz
İstasyon Tek istasyon, ayarlanabilir
İşletme arayüzü Anahtar işlemler
Tahrik yöntemi Pnömatik, 5 ~ 8 kg/cm2
Test sayısı 0~999999s, ayarlanabilir
Sıkıştırma süresi 0~999.9s, ayarlanabilir
Başlatma süresi 0~999.9s, ayarlanabilir
Test trip Doğrusal: 0 ~ 100 mm, ayarlanabilir
Test hızı Doğrusal: 0 ~ 100 mm/s, ayarlanabilir
Sıcaklık 5~40°C
Bağıl nem % 20 ~ 90 bağıl nem
Atmosfer basıncı 80~106kpa
Çalışma yeri Şiddetli sallanma, titreşim, elektromanyetik girişim veya toz, patlayıcı ve aşındırıcı gazlar bulunmamalı; ısı dağılımı iyi olmalıdır.

 

MLT-VS3 Vakumlu Anahtar Ömrü Test Makinesi