SNCH Serisi Çok Düşük Frekans Test Cihazları

AÇIKLAMA

VLF kablo testi, tam olarak çalışan orta gerilim kablolarının doğrulama testini yapmak ve arızalı olanları tespit etmek için gelişmiş teknolojidir.

Test edilmekte olan cihaz, kıvılcımsız önceden ayarlanan bir test süresi için bir VLF (çok düşük gerilimli) AC gerilimine dayanmalıdır.

0,1, 0,05 ve 0.02 Hz değerlerinde olan kabloları test etmek için yüksek performanslı ve enerji tasarruflu olan taşınabilir VLF test sistemleri kullanılır. Kablo ve mafsalların dielektrik dayanıklılığı yalıtım veya tamirattan sonra yönetmeliklere uygun olarak kontrol edilmelidir.

VLF test sistemlerimiz yüksek kapasiteye sahiptir ve yekparedir. Her biri kosinüs – dikdörtgen kare dalganın farklı gerilim seviyelerinde olan (40 ve 60 kVrms) toplam iki tane taşınabilir sistem mevcuttur.

Test sisteminde, kolayca ayrılabilen, kolay taşıma ve kullanma olanağı sağlayan birden fazla ünite vardır. Örneğin trafo izolatörleri test edildiği zaman, sadece bir tane yüksek gerilimli ünite kullanılabilir. İçinde üç tane sabit zaman aralığı (1, 5, 30 dakika) ve gerçek zamanlı bir saat fonksiyonu olan kronometre vardır. 

Kronometre durduğunda, test sistemi test etme modunu otomatik olarak kapatır. VLF test sistemlerinde dijital göstergeyle çıkış akımının iki tane ölçme aralığı vardır—1 mA ve 20 mA.